PATCHWORK - látky, kurzy, pomôcky, šijacie stroje Janome, galantéria

O nás

Stránka pre nadšencov patchworku, quiltingu, šitia a výroby iných pekných vecí. Máme radi remeslá a svoje zručnosti s radosťou ďalej rozvíjame. V meste Nové Zámky realizujeme kurzy - kreatívne stretnutia zamerané na patchwork a quilting, pridajte sa!

O patchworku

Patchwork je textilná technika, pozostávajúca zo zošívania kúskov látok. Najčastejšie sa používajú 100% bavlnené látky. Patch (z  angličtiny) znamená kúsok, záplata. Občas sa preto stretávame aj so slovenským označením záplatovanie.

Hotový výrobok pozostáva zvyčajne z 3 vrstiev. Hornú vrstvu, čiže "top", tvorí patchwork, strednú rôzne druhy vlizelínu alebo vatelínu a spodnú vrstvu väčšinou celistvý kus látky. Táto trojvrstva sa nazýva aj sendvič. Vrstvy sendviča sú pospájané tzv. quiltovaním. Znamená to, že sú spolu poprešívané napr. diagonálne alebo zložitejšími ozdobnými tvarmi. Quiltovanie tak dodá výrobku ďalší rozmer. Quilt (z  angličtiny) = prešívaná prikrývka.

Po obvode je výrobok začistený obrubou, šikmým pásikom, ktorý má tiež aj dekoratívnu funkciu.

Každý náš výrobok je originál, jediný svojho druhu. Snažíme sa byť tak blízko k dokonalému vypracovaniu každého detailu, ako sa len dá.

Prezerať jednotlivé produkty môžete v galérii.

Telefón

 0948 028796